Kurzy mediace od profesionální mediátorky

Kurz mediace Praha - Výcvik mediaceVýcvik mediace

Během pouhých 3-9 dní se naučíte vše podstatné pro vykonávání profese mediátora a důležité mediační techniky. Kurz vás navíc připraví i na zkoušky mediátora.


Proč si vybrat výcvik mediace

Vyberte si tento kurz, pokud hledáte:

 • Rychlý kurz s ideálním poměrem teorie a praxe.
 • Srozumitelný kurz s praktickým výcvikem modelových kauz.
 • Kurz s individuálním přístupem a příjemnou přátelskou atmosférou.

Co vám kurz opravdu přinese

Po absolvování kurzu:

 • Budete ve sporu lépe rozumět druhým lidem a konflikty efektivně řešit, aby se neopakovaly.
 • Svou stávající nabídku služeb rozšíříte o možnost mediace.
 • Budete schopni vykonávat profesi mediátora.

Kurz je určen vám, pokud…

Chcete rozumět tomu, jak se lidé ve sporech chovají, a jak si s nimi úspěšně poradit.

Již dnes pracujete s lidmi a chcete jim lépe porozumět a umět řešit jejich spory.

Se chcete zorientovat v mediaci, stát se zapsanými mediátory, nebo rozšířit nabídku svých služeb.

Základní informace

Kurz školí

Profesionální mediátorka JUDr. Radka Medková a PhDr. Dana Rabiňáková – zkušená mediátorka a zkušební komisařka u zkoušek na zapsaného mediátora na MSp a ČAK.

Co se naučíte

 • Jak spor správně vidět a přistupovat k němu jinak
 • Chápat, proč se lidé chovají, jak se chovají, a pochopit důvody pro jejich jednání
 • Vnímat velmi citlivě vliv jazyka na myšlení a emoce lidí
 • Jak konkrétně postupovat ve všech fázích mediace

Jak se vám kurz přizpůsobí

 • V rámci osnovy vám přizpůsobím obsah kurzu.
 • Modelové kurzy přizpůsobím vašemu oboru.
 • Po dohodě skupiny lze přizpůsobit začátek a konec kurzu.
 • Podle vaší potřeby až 3 výukové hodiny navíc zcela ZDARMA.

Vyberte si sami, kolik dovedností se chcete naučit

1. stupeň

Dozvíte se základní informace o mediaci.

Trvá 3 dny (24 výukových hodin) a obsahuje:

 • Úvod do mediační komunikace
 • Techniky efektivní mediační komunikace
 • Základní zásady mediace
 • Strategie chování lidí v konfliktu
 • Vývoj konfliktu a možnosti mediace v jednotlivých fázích konfliktu
 • Možnosti a styly řešení konfliktu
 • Nácvik základních mediačních dovedností

Absolvovat můžete:

 • Pouze 1. stupeň.
 • Pouze 1. a 2. stupeň.
 • Všechny 3 stupně.

Pokud chcete absolvovat víc stupňů, je nutné je absolvovat všechny do 3 měsíců. Po delší době vám nebude umožněno jít na 2. nebo 3. stupeň.

2. stupeň

Naučíte se mediaci a mediační techniky využívat v praxi.

Trvá 3 dny (24 výukových hodin) a obsahuje:

 • Pokročilé mediační techniky
 • Fáze facilitativní mediace
 • Složité situace v mediaci
 • Praktický nácvik modelových mediačních kauz

3. stupeň

Připravíte se dokonale na zkoušky mediátora a na práci v oboru mediace.

Trvá 3 dny (24 výukových hodin) a obsahuje:

 • Příprava na státní zkoušku zapsaného mediátora
 • Postavení mediátora a mediace v českém právním řádu
 • Upevnění mediačních dovedností
 • Problematický klient

Jak dlouho kurz trvá

Tento výcvik trvá celkem 3, 6 nebo 9 dní (podle volby počtu stupňů). Každý den obsahuje 4 bloky po 90 minutách, a nakonec cca 15 minut pro shrnutí a vaše dotazy.

Jak vás kurz připraví na zkoušky

Všichni účastníci tohoto kurzu, kteří se rozhodli absolvovat zkoušky mediátora, byli u zkoušky úspěšní.

Reference

Mgr. Monika Hlaváčová, advokátka, Brno

„Ve svém profesním životě advokáta jsem absolvovala mnoho školení a setkala se s řadou lektorů. Některé kurzy byly povedené a přínosné, některé méně. Kurz Radky a Dany byl ale od počátku úplně jiný, naprosto jedinečný. Hloubka předávaných informací, jejich použitelnost v praxi, nadšení lektorek pro věc, jejich ochota podělit se o roky sbírané zkušenosti, jejich trpělivost a v neposlední řadě možnost strávit 9 dní s výbornými lidmi, to vše udělalo z tohoto kurzu, na který jsem se přihlásila bez jakýchkoliv očekávání, nejlepší kurz, kterého jsem kdy měla možnost se zúčastnit. Závěrem zopakuji to, co jsem řekla na samotném kurz u při jeho finálním hodnocení – přišla jsem na kurz jako někdo a odcházím z něj jako někdo jiný. Někdo, kdo má nyní jiný pohled na chování a jednání lidí, někdo, kdo dnes jinak přistupuje ke konfliktu a k řešení problému, někdo, komu se obohatil a v určitých ohledech i zjednodušil život. Za to všechno děkuji! “ (červen 2018)

Mgr. Jitka Morávková, právnička a mediátorka

„Radka je úžasný člověk s absolutním osobním nasazením pro věc. A to jak pro výcvik, tak pro mediaci. Výcvik mi ukázal, co je podstatou mediace. Přiblížil mi tento obor ve smyslu toho, co by měl mediátor mít, co by se měl mediátor naučit a umět, aby byl kvalitním mediátorem. Přesvědčil mě, že to je to, co chci dělat, čemu se chci věnovat. A že mediátorství má obrovský smysl a význam. Prospěšná a obohacující byla i zkušenost s paní PhDr. Danou Rabiňákovou, která část výcviku také vedla a ukázala další styl a způsob, jak lze mediaci praktikovat. Celý šestidenní výcvik byl náročný, přínosný, inspirativní. Každému kdo chce vědět o čem mediace je, kdo se chce tomuto oboru věnovat, doporučuju účast na výcviku u Radky. Do toho!“

Mgr. Hana Sobotková, koučka a zapsaná mediátorka

„Mediační výcvik u Radky můžu vřele doporučit. Dozvíte se vše, co potřebujete pro mediační praxi i pro zkoušky mediátora. Radka je špičková mediátorka, ale je i vynikající pedagog. Naučí mediovat každého, to co je podstatné, vám trpělivě opakuje tolikrát, že vám to nakonec přejde do krve. A navíc se ani minutu nenudíte a cítíte se příjemně. A k tomu všemu je Radka prostě skvělý člověk, na nic si nehraje, je naprosto otevřená a vstřícná.“

PhDr. Erich Stündl, Firma: Městský úřad Svitavy, koordinátor prevence kriminality:

„Vzdělávací akce JUDr. Radky Medkové jsem měl možnost sledovat nejen jako účastník několika kurzů, ale současně jako zástupce zadavatele vícedenní vzdělávací akce pro tři desítky účastníků. Vzdělávací styl je na vysoké odborné úrovni, podpořený řadou velmi efektivních vzdělávacích metod směřujících k teoretické znalosti i praktické dovednosti v předmětné problematice (práva, mediace nebo facilitace).

Pro moji vlastní praxi byla inspirativní řada technik a postupů směřujících k aktivizaci účastníků, udržení jejich pozornosti nebo hlubšího propojení problematiky práva s oblastí pomáhání.“

Mgr. Eva Maršová, Pfizer ČR, obchodník:

„Rozhodla jsem se projít mediačním výcvikem v rámci svého osobního a profesního rozvoje a především z důvodu vlastního přesvědčení, že je to ta nejlepší cesta, jakou by se měl člověk dát, když potřebuje řešit spor, ať už jde o nedorozumění či závažný konflikt.

Proč jsem si vybrala právě Radku? Vedla mne k tomu vlastní zkušenost z minulosti, kdy jsem měla možnost projít s ní výcvikem v rámci firemního vzdělávání a instinkt, který v ní cítil profesionalitu i praktickou dovednost. A ten mne nezklamal. Těch několik dní intenzivní teorie i praxe nejen posílilo mé přesvědčení, ale především jsem získala jasnou představu o procesu mediace, jeho struktuře, jeho přednostech i nástrahách a prožila nezapomenutelný zážitek v úzkém kruhu zajímavých lidí, pro něž je právě mediace pojítkem.

Pokud nechcete jen sedět, poslouchat a teoretizovat, ale chcete si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být mediátorem, pak je to ta správná cesta. Ještě jednou moc děkuji.“

Mgr. Marie Švehlová, NONSTOP Reality, právník:

„Kurz mediace a mediační techniky určitě doporučuji všem! Já osobně jsem se naučila hodně o mezilidské komunikaci, o tom, jak rozumět projevům druhého člověka a o tom, že najít společně řešení problému je často nejlepší cesta, jak žít spokojeně dál.

Kromě osobního přístupu Radky velice oceňuji její odborné znalosti, praktické návody a rady, kterými nás zahrnovala po celou dobu kurzu, nadšenost pro její práci, příjemné vystupování a otevřenost.

Dozvěděla jsem se vše potřebné o mediaci i o vedení mediačního jednání a jsem přesvědčená, že kurz, který Radka poskytuje, je jedinečnou přípravou pro činnost mediátora.“

Ing. Libor Smital, jednatel Comsell.CZ s.r.o.

Pracuji v oblasti procesního poradenství (výroba, nákup, logistika, plánování), zejména u průmyslových firem. Kurz mediace jsem si vybral proto, protože téměř ve sto procentech nelze aplikovat inženýry a manažery tolik oblíbené „tvrdé nástroje“ pro zlepšení procesů, pokud je ve firmě „blbá nálada“. A za blbou náladou opět v převážné většině stojí roky neřešené rozepře, konflikty a domněnky.

Radkou vedený kurz mi umožnil podívat se na zdánlivě běžné situace jiným pohledem (a ano, bolelo to) a to zejména díky praktickým cvičením. Obohacující pro mne osobně bylo i setkání lidí z oblastí, které byly pro mě docela neznámé – sociální sféra, právníci… Navíc se budete na kurzech bavit, zaručeně neusnete!

Doporučil bych všem manažerům projít takovým kurzem a potom jakékoliv poznatky načerpané v kurzu aplikovat od prvního dne po kurzu v zaměstnání.

Vyzkoušel jsem, funguje to, jděte do toho, materiálu pro realizaci nabytých zkušeností máte kolem sebe přehršle!

Mgr. Terezie Nekardová, korporátní právník:

„Děkuji Radce za skvělý výcvik mediace a čas, který nám věnovala. Radka je člověk na svém místě, který nejenže dokáže skvěle teoreticky vybavit a poskytnout všechny potřebné podklady a informace, ale hlavně je neuvěřitelně motivující a ve své práci opravdová! Díky za to všechno ještě jednou.“

Mgr. Iva Pikalová, advokátka:

„Kurz mediace u Radky Medkové byl pro mě obrovským přínosem. Ocenila jsem hlavně praktický přístup k náplni kurzu, kdy po zvládnutí nezbytné teorie si každý účastník mohl vyzkoušet a zažít roli mediátora na vlastní kůži.

Kurz bych doporučila i těm, kteří o profesi mediátora neuvažují, protože komunikační techniky, které se zde naučíte, lze uplatnit v jakékoliv profesi, kde jednáte s lidmi, ať už to jsou vaši podřízení, nadřízení či klienti.“

Mgr. Georgios Tucoglidis, Pujcovnapravniku.cz, majitel:

„Mediační výcvik u Radky Medkové jsem absolvoval začátkem roku 2015. Během tohoto roku jsem pak absolvoval i další kurzy a výcviky v mimosoudních metodách řešení sporů, a to pod vedením nejednoho odborníka.

Dnes mohu s klidným svědomím prohlásit, že výcvik u Radky byl o několik kategorií lepší než všechny ostatní. Bylo to především tím, že Radka je nejen profesionál, který ví, o čem mluví a dokáže předat teoretické znalosti s takovým zápalem a nadšením, že je to až nakažlivé. A to je jen začátek.

Na modelových situacích nám pak ukázala, jak teorii uplatnit v praxi a se vším nám trpělivě pomáhala. Těžko se to popisuje, musí se to zažít. Myslím, že tento kurz by měl absolvovat každý (nejen ten, co se mediaci chce věnovat aktivně), protože to, co se zde naučí, uplatní v každodenním životě.“

Mgr. Martina Mazancová, Probační a mediační služba, vedení střediska Klatovy:

„Milá Radko, do výcviku k Tobě jsem šla z toho důvodu, že jsem měla možnost v rámci vzdělávání naší organizace poznat, jakým způsobem pracuješ, což mě oslovilo. Proto jsem chtěla konkrétně od Tebe výcvik absolvovat a tím se ve své práci probačního úředníka profesně zdokonalit.

Mediační výcvik u Tebe vnímám jako velmi prospěšný nejen díky tomu, že jsi mi předala své zkušenosti a naučila mě, jak se má mediace realizovat, ale díky mediačnímu výcviku se mi mnohem lépe jedná se všemi lidmi, se kterými jednat potřebuji. Takže jej vnímám i komunikačně velmi prospěšný. Nejvíc asi oceňuji to, že jsem se přestala úplně bát realizovat mediace.

Myslím si, že mediační výcvik má smysl jak pro profesní, tak i pro osobní růst.“

Mgr. Gabriela Pavlíková, Amalthea Pardubice:

„Radka je nadšená mediátorka, která své zkušenosti umí předat poctivě, s vtipem a lehkostí. Její nasazení pro šíření mediace je nakažlivé, na svých kurzech se nebojí jít se svojí kůží na trh.“

Cena a termíny

Cena kurzu

Stupně na sebe navazují, NELZE se hlásit rovnou na 2. nebo na 3. stupeň.

Snížená cena na více stupňů platí pouze v případě jednorázové úhrady.

Pokud chcete absolvovat víc stupňů, je nutné je absolvovat všechny do 3 měsíců. Po delší době vám nebude umožněno jít na 2. nebo 3. stupeň.

Stupeň kurzu Délka výuky Cena
1. stupeň 3 dny (24 hodin) 9 500 Kč
2. stupeň 3 dny (24 hodin) 8 500 Kč
3. stupeň 3 dny (24 hodin) 7 500 Kč
1. a 2. stupeň 6 dní (48 hodin) 18 000 16 500
2. a 3. stupeň 6 dní (48 hodin) 16 000 14 500
Všechny 3 stupně 9 dní (72 hodin) 25 500 23 400

Jak uhradit cenu kurzu

 • Po přihlášení vám e-mailem zašleme zálohovou fakturu. Po jejím zaplacení máte závazně rezervováno místo. Pokud nebude zálohová faktura uhrazena v termínu splatnosti, bude vaše místo nabídnuto dalšímu zájemci.
 • Do přihlašovacího formuláře napište termíny VŠECH stupňů výcviku, na které se hlásíte.
 • Fakturu obdržíte během prvního dne výcviku.

GARANCE SPOKOJENOSTI

Pokud po prvním dnu zjistíte, že mediace není to, co hledáte, vrátím vám celou uhrazenou částku.

Storno

Výše storna, zrušíte-li svou účast před zahájením stupně kurzu:

 • 30 kalendářních dní: 0 %
 • 29-21 kalendářních dní: 1 800 Kč
 • 20-10 dní: 50 % z ceny kurzu
 • 9 a méně dní: 100 % z ceny kurzu

TIP: Nemůžete-li se zúčastnit, na kurz můžete vyslat náhradníka.


Nejbližší termíny kurzu

1. stupeň
 • 8.-10.1. 2019 – obsazeno (+ přihlášení 3 náhradníci)
 • 29.-31.1.2019 – obsazeno (+ přihlášení 2 náhradníci)
 • 5.-7.3.2019 – obsazeno (+ přihlášení 3 náhradníci)
 • 15.-17.5.2019 (pouze pokud chcete absolvovat všechny 3 stupně)
2. stupeň
 • 21.-23. ledna 2019 – obsazeno (1 náhradník přihlášen)
 • 20.-22.2.2019  – obsazeno (lze se hlásit jako náhradník)
 • 27.-29.3.2019 – obsazeno (lze se hlásit jako náhradník)
 • 27.-29.5.2019 – (pouze pokud chcete absolvovat všechny 3 stupně)

3. stupeň

 • 5.-7.2.2019 – obsazeno (lze se hlásit jako náhradník)
 • 20.-22.3.2019  – 1 volné místo – lze se hlásit pouze v případě, že jste absolvovali 1. a 2. stupeň
 • 10.-12.4.2019 – 3 volná místa – lze se hlásit pouze v případě, že jste absolvovali 1. a 2. stupeň
 • 12.-14.6.2019

Místo školení

Prostory najdete na adrese Nádražní 76, Praha 5.

Chci se přihlásit na kurz

© JUDr. Radka Medková | ochrana osobních údajů

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top
Knížka: Z praxe mediátorky

PDF knížka ZDARMA
Z praxe mediátorky: Spokojené vztahy snadno a bez námahy

Odesláním tohoto formuláře žádáte jako možný budoucí uchazeč o absolvování některého z kurzů mediace, o zaslání dalších informací o mediaci a o nabízených kurzech. E-mailovou adresu, kterou jste nám takto sdělili budeme zpracovávat v souladu s předpisy na ochranu osobních údajů.

Na základě Vašeho zájmu o účast na některém z námi pořádaných kurzů mediace, který jste projevili vyplněním formuláře a stažením elektronické publikace, Vám můžeme zasílat v mezích legitimního očekávání také další informace o našich akcích, a to na základě našeho oprávněného zájmu.

V tomto případě však máte právo kdykoliv proti takovému zasílání dalších informací vznést námitku (v zápatí každého e-mailového sdělení je možnost „odhlásit odběr“) a toto zasílání dalších informací bude ukončeno.