Kurzy mediace od profesionální mediátorky

Kurz mediace Praha - Výcvik mediaceVýcvik mediace

Během pouhých 3-9 dní se naučíte vše podstatné pro vykonávání profese mediátora a důležité mediační techniky. Kurz vás navíc připraví i na zkoušky mediátora.


Proč si vybrat výcvik mediace

Vyberte si tento kurz, pokud hledáte:

 • Rychlý kurz s ideálním poměrem teorie a praxe.
 • Srozumitelný kurz s praktickým výcvikem modelových kauz.
 • Kurz s individuálním přístupem a příjemnou přátelskou atmosférou.

Co vám kurz opravdu přinese

Po absolvování kurzu:

 • Budete ve sporu lépe rozumět druhým lidem a konflikty efektivně řešit, aby se neopakovaly.
 • Svou stávající nabídku služeb rozšíříte o možnost mediace.
 • Budete schopni vykonávat profesi mediátora.

Kurz je určen vám, pokud…

Chcete rozumět tomu, jak se lidé ve sporech chovají, a jak si s nimi úspěšně poradit.

Již dnes pracujete s lidmi a chcete jim lépe porozumět a umět řešit jejich spory.

Se chcete zorientovat v mediaci, stát se zapsanými mediátory, nebo rozšířit nabídku svých služeb.

Základní informace

Kurz školí

Profesionální mediátorka JUDr. Radka Medková, PhDr. Dana Rabiňáková – zkušená mediátorka a zkušební komisařka u zkoušek na zapsaného mediátora na MSp a ČAK, Mgr. Terezie Mohylová – zapsaná mediátorka, Mgr. Jitka Morávková – mediátorka.

JUDr. Medková a kurzymediace.cz odpovídají pouze za kvalitu kurzů uvedených na tomto webu a na webu institutpromediaci.cz. Za kvalitu vzdělávání u subjektů s podobně prezentovaným konceptem, rozsahem, obsahem a cenou neodpovídáme. Pokud byste potřebovali informace o tom, s kým kurzymediace.cz spolupracují, kontaktujte nás prosím na tel. č. 737 98 09 97.

Co se naučíte

 • Jak spor správně vidět a přistupovat k němu jinak
 • Chápat, proč se lidé chovají, jak se chovají, a pochopit důvody pro jejich jednání
 • Vnímat velmi citlivě vliv jazyka na myšlení a emoce lidí
 • Jak konkrétně postupovat ve všech fázích mediace

Jak se vám kurz přizpůsobí

 • V rámci osnovy vám přizpůsobím obsah kurzu.
 • Modelové kurzy přizpůsobím vašemu oboru.
 • Po dohodě skupiny lze přizpůsobit začátek a konec kurzu.
 • Podle vaší potřeby až 3 výukové hodiny (15 min denně) navíc zcela ZDARMA.

Vyberte si sami, kolik dovedností se chcete naučit

1. stupeň

Dozvíte se základní informace o mediaci.

Trvá 3 dny (24 výukových hodin) a obsahuje:

 • Úvod do mediační komunikace
 • Techniky efektivní mediační komunikace
 • Základní zásady mediace
 • Strategie chování lidí v konfliktu
 • Vývoj konfliktu a možnosti mediace v jednotlivých fázích konfliktu
 • Možnosti a styly řešení konfliktu
 • Nácvik základních mediačních dovedností

Absolvovat můžete:

 • Pouze 1. stupeň.
 • Pouze 1. a 2. stupeň.
 • Všechny 3 stupně.

Pokud chcete absolvovat víc stupňů, je nutné je absolvovat všechny do 4 měsíců. Po delší době vám nebude umožněno jít na 2. nebo 3. stupeň.

2. stupeň

Naučíte se mediaci a mediační techniky využívat v praxi.

Trvá 3 dny (24 výukových hodin) a obsahuje:

 • Pokročilé mediační techniky
 • Fáze facilitativní mediace
 • Složité situace v mediaci
 • Praktický nácvik modelových mediačních kauz

3. stupeň

Připravíte se dokonale na zkoušky mediátora a na práci v oboru mediace.

Trvá 3 dny (24 výukových hodin) a obsahuje:

 • Příprava na státní zkoušku zapsaného mediátora
 • Postavení mediátora a mediace v českém právním řádu
 • Upevnění mediačních dovedností
 • Problematický klient

Jak dlouho kurz trvá

Tento výcvik trvá celkem 3, 6 nebo 9 dní (podle volby počtu stupňů). Každý den obsahuje 4 bloky po 90 minutách, a nakonec cca 15 minut pro shrnutí a vaše dotazy.

Jak vás kurz připraví na zkoušky

Všichni účastníci tohoto kurzu, kteří se rozhodli absolvovat zkoušky mediátora, byli u zkoušky úspěšní.

Reference

Ing. Martina Koláčková, externí personalista, www.martinakolackova.cz

9denní kurz mediace jsem absolvovala v roce 2019 a přestože jsem velmi náročný klient a perfekcionista, musím upřímně napsat, že Radka vede kurz naprosto famózně.

Údajně nudná teorie byla natolik protkaná reálnými příklady, že to s nudou nemělo absolutně nic společného. Občas to bylo i na cenu Thalie :-) Radka vás prostě naprosto vtáhne do konkrétních situací, které poznáváme z běžného života. Kromě spousty velmi důležitých detailů, které jsou podstatné pro kvalitní práci mediátora, jsem si z kurzu odnesla i spoustu AHA momentů i pro svůj osobní život.

JUDr. Daniela Bendová, LLM, Notářský úřad JUDr. Dany Skružné, Praha 2

„Do kurzu Radky Medkové jsem se dostala vlastně náhodou;  zaujaly mě její webové stránky, které slibovaly jak důkladnou teoretickou přípravu, tak praktické procvičování mediace. Nyní, jako čerstvá absolventka všech tří stupňů výuky, mohu potvrdit, že to, co bylo slíbeno, bylo stoprocentně dodrženo. Kurz měl od samého počátku švih a spád, teoretický výklad byl vysvětlován na konkrétních případech z praxe, kterých má dr. Medková jako léta praktikující mediátorka v zásobě nepřeberné množství, a pokud jde o praktická cvičení, která přišla na řadu později, také jsme se proškolili, jak jen bylo možné. Všichni jsme se mnohokrát prostřídali v pozici mediátora, řešícího pod dohledem dr. Medkové či jejích dvou kolegyň, taktéž mediátorek z praxe, konkrétní spor stran, a já jsem vnímala, jak se všichni stále zlepšujeme a mediátorské techniky se nám dostávají pod kůži. Celý kurz Radky Medkové překročil mé původní očekávání a všem případným zájemcům o mediaci ho mohu opravdu vřele doporučit!“ (duben 2019)

Bc. Anna Drozenová, pracovnice v soc. službách v domově pro zrakově postižené seniory Palata

Na jaře roku 2018 jsem se rozhodla absolvovat výcvik v mediaci u paní Radky Medkové. Z tohoto výcviku jsem byla nadšená. Paní Medková je velice pozitivní energická žena, která předává své zkušenosti zajímavou a srozumitelnou formou, takže se ani chvíli nenudíte a některé její příklady z praxe jsou opravdu nezapomenutelné. Spolu se svou kolegyní Danou Rabiňákovou se skvěle doplňují. Paní Rabiňáková k celé mediaci přidává jedinečný pohled vystudované psycholožky a výsledek celého výcviku je tak opravdu výborný. Velice oceňuji také velký časový prostor, který byl věnován nácviku mediačních technik.
Díky těmto pozitivním zkušenostem jsem se rozhodla v březnu roku 2019 absolvovat ještě kurz rodinné mediace. Z osobních důvodů jsem zatím mohla absolvovat pouze jeho právní část, ale i s tou jsem byla nadmíru spokojená. Mgr. Hájková, soudkyně krajského soudu, která tuto část vedla, měla vše dobře připravené a mluvila velice srozumitelně i pro člověka, který je právem nepolíben. V průběhu přednášky bylo také dost prostoru pro všechny dotazy.
V neposlední řadě oceňuji všechny drobnosti, které se na kurzech paní Medkové vyskytují. A to od tužek a papírů, které jsou účastníkům k dispozici, až po příjemné občerstvení, které je dostupné během celé doby trvání kurzů.
Určitě mohu tyto kurzy jedině doporučit. Já sama ještě nepochybně na nějaký zavítám.

Mgr. Monika Hlaváčová, advokátka, Brno

„Ve svém profesním životě advokáta jsem absolvovala mnoho školení a setkala se s řadou lektorů. Některé kurzy byly povedené a přínosné, některé méně. Kurz Radky a Dany byl ale od počátku úplně jiný, naprosto jedinečný. Hloubka předávaných informací, jejich použitelnost v praxi, nadšení lektorek pro věc, jejich ochota podělit se o roky sbírané zkušenosti, jejich trpělivost a v neposlední řadě možnost strávit 9 dní s výbornými lidmi, to vše udělalo z tohoto kurzu, na který jsem se přihlásila bez jakýchkoliv očekávání, nejlepší kurz, kterého jsem kdy měla možnost se zúčastnit. Závěrem zopakuji to, co jsem řekla na samotném kurz u při jeho finálním hodnocení – přišla jsem na kurz jako někdo a odcházím z něj jako někdo jiný. Někdo, kdo má nyní jiný pohled na chování a jednání lidí, někdo, kdo dnes jinak přistupuje ke konfliktu a k řešení problému, někdo, komu se obohatil a v určitých ohledech i zjednodušil život. Za to všechno děkuji! “ (červen 2018)

Mgr. Jitka Morávková, právnička a mediátorka

„Radka je úžasný člověk s absolutním osobním nasazením pro věc. A to jak pro výcvik, tak pro mediaci. Výcvik mi ukázal, co je podstatou mediace. Přiblížil mi tento obor ve smyslu toho, co by měl mediátor mít, co by se měl mediátor naučit a umět, aby byl kvalitním mediátorem. Přesvědčil mě, že to je to, co chci dělat, čemu se chci věnovat. A že mediátorství má obrovský smysl a význam. Prospěšná a obohacující byla i zkušenost s paní PhDr. Danou Rabiňákovou, která část výcviku také vedla a ukázala další styl a způsob, jak lze mediaci praktikovat. Celý šestidenní výcvik byl náročný, přínosný, inspirativní. Každému kdo chce vědět o čem mediace je, kdo se chce tomuto oboru věnovat, doporučuju účast na výcviku u Radky. Do toho!“

Mgr. Hana Sobotková, koučka a zapsaná mediátorka

„Mediační výcvik u Radky můžu vřele doporučit. Dozvíte se vše, co potřebujete pro mediační praxi i pro zkoušky mediátora. Radka je špičková mediátorka, ale je i vynikající pedagog. Naučí mediovat každého, to co je podstatné, vám trpělivě opakuje tolikrát, že vám to nakonec přejde do krve. A navíc se ani minutu nenudíte a cítíte se příjemně. A k tomu všemu je Radka prostě skvělý člověk, na nic si nehraje, je naprosto otevřená a vstřícná.“

PhDr. Erich Stündl, Firma: Městský úřad Svitavy, koordinátor prevence kriminality:

„Vzdělávací akce JUDr. Radky Medkové jsem měl možnost sledovat nejen jako účastník několika kurzů, ale současně jako zástupce zadavatele vícedenní vzdělávací akce pro tři desítky účastníků. Vzdělávací styl je na vysoké odborné úrovni, podpořený řadou velmi efektivních vzdělávacích metod směřujících k teoretické znalosti i praktické dovednosti v předmětné problematice (práva, mediace nebo facilitace).

Pro moji vlastní praxi byla inspirativní řada technik a postupů směřujících k aktivizaci účastníků, udržení jejich pozornosti nebo hlubšího propojení problematiky práva s oblastí pomáhání.“

Mgr. Eva Maršová, Pfizer ČR, obchodník:

„Rozhodla jsem se projít mediačním výcvikem v rámci svého osobního a profesního rozvoje a především z důvodu vlastního přesvědčení, že je to ta nejlepší cesta, jakou by se měl člověk dát, když potřebuje řešit spor, ať už jde o nedorozumění či závažný konflikt.

Proč jsem si vybrala právě Radku? Vedla mne k tomu vlastní zkušenost z minulosti, kdy jsem měla možnost projít s ní výcvikem v rámci firemního vzdělávání a instinkt, který v ní cítil profesionalitu i praktickou dovednost. A ten mne nezklamal. Těch několik dní intenzivní teorie i praxe nejen posílilo mé přesvědčení, ale především jsem získala jasnou představu o procesu mediace, jeho struktuře, jeho přednostech i nástrahách a prožila nezapomenutelný zážitek v úzkém kruhu zajímavých lidí, pro něž je právě mediace pojítkem.

Pokud nechcete jen sedět, poslouchat a teoretizovat, ale chcete si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být mediátorem, pak je to ta správná cesta. Ještě jednou moc děkuji.“

Mgr. Marie Švehlová, NONSTOP Reality, právník:

„Kurz mediace a mediační techniky určitě doporučuji všem! Já osobně jsem se naučila hodně o mezilidské komunikaci, o tom, jak rozumět projevům druhého člověka a o tom, že najít společně řešení problému je často nejlepší cesta, jak žít spokojeně dál.

Kromě osobního přístupu Radky velice oceňuji její odborné znalosti, praktické návody a rady, kterými nás zahrnovala po celou dobu kurzu, nadšenost pro její práci, příjemné vystupování a otevřenost.

Dozvěděla jsem se vše potřebné o mediaci i o vedení mediačního jednání a jsem přesvědčená, že kurz, který Radka poskytuje, je jedinečnou přípravou pro činnost mediátora.“

UDr. Klára Obrová, advokátka, Praha

„Do kurzu Výcvik mediace (9 dní) Radky Medkové jsem se přihlásila proto, abych získala základní znalosti o mediaci a upřímně řečeno, byla jsem, vzhledem ke svým častým předchozím negativním zkušenostem z jiných kurzů či přednášek, na začátku poměrně skeptická. Radčin kurz mě ale uchvátil od prvního dne. Byla to smršť teorie a praktických příkladů, na které okamžitě navazovala naše praxe. Než jsem na kurz šla, vůbec jsem si nedokázala představit, jak je mediace náročný a komplexní proces. Po prvních dnech kurzu jsem nevěřila, že bych něco tak složitého někdy mohla zvládnout. Ale díky Radce a jejím dalším skvělým lektorkám jsem po 9 denním výcviku odcházela nejen plná teorie a se seznamem knih, které si musím přečíst, ale taky s přesvědčením, že mediace je to pravé pro můj další profesní život. Doufám, že se s Radkou a s jejími lektorkami ještě někdy setkám, celý kurz byl skvělý zážitek a ukázal mi úplně jiný pohled na způsoby řešení konfliktů.“ (duben 2019)

Ing. Lenka Hejralová Humhalová, dopravní inženýr 

RADKO DĚKUJI :). PRAKTICKÉ ZKUŠENOSTI z tvého kurzu jsou pro mě NEJVÍC. Za mě jde o MAXIMÁLNÍ VÝKON V MINIMÁLNÍM ČASE. (duben 2019)

 

Ing. Jan Kalíšek, traťový komisař Autoklubu ČR pro disciplíny autokros a ravlkros + pracovník styku se zákazníky spol. Ahold – Albert

U zapsané mediátorky Radky Medkové jsem absolvoval 6 denní kurz zaměřený na základy mediace a mediační techniky. Obsah kurzu byl jak teoretický, tak i praktický. Dozvěděl jsem se tam potřebné informace z práva, psychologie i samotného provázení stran při mediaci. Teoretické poznatky se vždy procvičily v praktických cvičeních. Tím si je každý lépe zapamatoval a uvědomil si, jak to či ono používat v praxi. V posledních dnech kurzu se pak nacvičovaly jednotlivé celé mediace.
Kurz se mi velmi líbil. Poznatky z něj se dají poměrně často využít nejen při mediaci, ale i v běžném osobním i pracovním životě. Dnes mohu říci, že kurz ve mě probudil velký zájem o mediaci jako takovou a rád bych si během roku 2019 udělal mediátorské zkoušky na Ministerstvu spravedlnosti.
Velmi kladně také hodnotím vlídný a přátelský přístup lektorky. Nejen já, ale i ostatní kurzisté měli z Radky pocit, že se pro nás snažila doslova rozkrájet, jen aby nám byla schopná předat co nejvíce svých znalostí a praktických dovedností. Kurzy u Radky mohu jen a jen doporučit!

Ing. Libor Smital, jednatel Comsell.CZ s.r.o.

Pracuji v oblasti procesního poradenství (výroba, nákup, logistika, plánování), zejména u průmyslových firem. Kurz mediace jsem si vybral proto, protože téměř ve sto procentech nelze aplikovat inženýry a manažery tolik oblíbené „tvrdé nástroje“ pro zlepšení procesů, pokud je ve firmě „blbá nálada“. A za blbou náladou opět v převážné většině stojí roky neřešené rozepře, konflikty a domněnky.

Radkou vedený kurz mi umožnil podívat se na zdánlivě běžné situace jiným pohledem (a ano, bolelo to) a to zejména díky praktickým cvičením. Obohacující pro mne osobně bylo i setkání lidí z oblastí, které byly pro mě docela neznámé – sociální sféra, právníci… Navíc se budete na kurzech bavit, zaručeně neusnete!

Doporučil bych všem manažerům projít takovým kurzem a potom jakékoliv poznatky načerpané v kurzu aplikovat od prvního dne po kurzu v zaměstnání.

Vyzkoušel jsem, funguje to, jděte do toho, materiálu pro realizaci nabytých zkušeností máte kolem sebe přehršle!

Mgr. Terezie Nekardová, korporátní právník:

„Děkuji Radce za skvělý výcvik mediace a čas, který nám věnovala. Radka je člověk na svém místě, který nejenže dokáže skvěle teoreticky vybavit a poskytnout všechny potřebné podklady a informace, ale hlavně je neuvěřitelně motivující a ve své práci opravdová! Díky za to všechno ještě jednou.“

Mgr. Iva Pikalová, advokátka:

„Kurz mediace u Radky Medkové byl pro mě obrovským přínosem. Ocenila jsem hlavně praktický přístup k náplni kurzu, kdy po zvládnutí nezbytné teorie si každý účastník mohl vyzkoušet a zažít roli mediátora na vlastní kůži.

Kurz bych doporučila i těm, kteří o profesi mediátora neuvažují, protože komunikační techniky, které se zde naučíte, lze uplatnit v jakékoliv profesi, kde jednáte s lidmi, ať už to jsou vaši podřízení, nadřízení či klienti.“

Mgr. Georgios Tucoglidis, Pujcovnapravniku.cz, majitel:

„Mediační výcvik u Radky Medkové jsem absolvoval začátkem roku 2015. Během tohoto roku jsem pak absolvoval i další kurzy a výcviky v mimosoudních metodách řešení sporů, a to pod vedením nejednoho odborníka.

Dnes mohu s klidným svědomím prohlásit, že výcvik u Radky byl o několik kategorií lepší než všechny ostatní. Bylo to především tím, že Radka je nejen profesionál, který ví, o čem mluví a dokáže předat teoretické znalosti s takovým zápalem a nadšením, že je to až nakažlivé. A to je jen začátek.

Na modelových situacích nám pak ukázala, jak teorii uplatnit v praxi a se vším nám trpělivě pomáhala. Těžko se to popisuje, musí se to zažít. Myslím, že tento kurz by měl absolvovat každý (nejen ten, co se mediaci chce věnovat aktivně), protože to, co se zde naučí, uplatní v každodenním životě.“

Mgr. Martina Mazancová, Probační a mediační služba, vedení střediska Klatovy:

„Milá Radko, do výcviku k Tobě jsem šla z toho důvodu, že jsem měla možnost v rámci vzdělávání naší organizace poznat, jakým způsobem pracuješ, což mě oslovilo. Proto jsem chtěla konkrétně od Tebe výcvik absolvovat a tím se ve své práci probačního úředníka profesně zdokonalit.

Mediační výcvik u Tebe vnímám jako velmi prospěšný nejen díky tomu, že jsi mi předala své zkušenosti a naučila mě, jak se má mediace realizovat, ale díky mediačnímu výcviku se mi mnohem lépe jedná se všemi lidmi, se kterými jednat potřebuji. Takže jej vnímám i komunikačně velmi prospěšný. Nejvíc asi oceňuji to, že jsem se přestala úplně bát realizovat mediace.

Myslím si, že mediační výcvik má smysl jak pro profesní, tak i pro osobní růst.“

Mgr. Gabriela Pavlíková, Amalthea Pardubice:

„Radka je nadšená mediátorka, která své zkušenosti umí předat poctivě, s vtipem a lehkostí. Její nasazení pro šíření mediace je nakažlivé, na svých kurzech se nebojí jít se svojí kůží na trh.“

 

Cena a termíny

Cena kurzu

Stupně na sebe navazují, NELZE se hlásit rovnou na 2. nebo na 3. stupeň.

Snížená cena na více stupňů platí pouze v případě jednorázové úhrady.

Pokud chcete absolvovat víc stupňů, je nutné je absolvovat všechny do 4 měsíců. Po delší době vám nebude umožněno jít na 2. nebo 3. stupeň.

Stupeň kurzu Délka výuky Cena
1. stupeň 3 dny (24 hodin) 9 500 Kč
2. stupeň 3 dny (24 hodin) 8 500 Kč
3. stupeň 3 dny (24 hodin) 7 500 Kč
1. a 2. stupeň 6 dní (48 hodin) 18 000 16 500
2. a 3. stupeň 6 dní (48 hodin) 16 000 14 500
Všechny 3 stupně 9 dní (72 hodin) 25 500 23 400

Pracovníkům v soc. službách, pedagogům, rodičům na RD a dalším skupinám účastníků je možné poskytnout speciální cenu. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Jak uhradit cenu kurzu

 • Po přihlášení vám e-mailem zašleme zálohovou fakturu. Po jejím zaplacení máte závazně rezervováno místo. Pokud nebude zálohová faktura uhrazena v termínu splatnosti, bude vaše místo nabídnuto dalšímu zájemci.
 • Do přihlašovacího formuláře napište termíny VŠECH stupňů výcviku, na které se hlásíte.
 • Fakturu obdržíte během prvního dne výcviku.

GARANCE SPOKOJENOSTI

Pokud po prvním dnu zjistíte, že mediace není to, co hledáte, vrátím vám celou uhrazenou částku.

Storno

Výše storna, zrušíte-li svou účast před zahájením stupně kurzu:

 • 30 kalendářních dní: 0 %
 • 29-21 kalendářních dní: 1 800 Kč
 • 20-10 dní: 50 % z ceny kurzu
 • 9 a méně dní: 100 % z ceny kurzu

TIP: Nemůžete-li se zúčastnit, na kurz můžete vyslat náhradníka.


Nejbližší termíny kurzu

1. stupeň
 • 9.-11.9.- PRAHA – 1 volné místo
 • 16.-18.9. – PRAHA – obsazeno
 • 18.-20.10. – PRAHA – 7 volných míst
 • 31.10.-2.11. – PRAHA – 1 volné místo
 • výcvik mediace v Ostravě a v Brnětermíny najdete zde
2. stupeň
 • 23.-25.9. – PRAHA – obsazeno (lze se hlásit jako náhradník)
 • 3.-5.10. – PRAHA – obsazeno (lze se hlásit jako náhradník)
 • 8.-10.11. PRAHA – 7 volných míst
 • 13.-15.11. – PRAHA – obsazeno (lze se hlásit jako náhradník)

3. stupeň

 • 21.-23.10. – PRAHA – obsazeno (lze se hlásit jako náhradník)
 • 22.-24.11. – PRAHA – 7  volných míst
 • 27.-29.11. – PRAHA – 1 volné místo
 • 2.-4.12. – PRAHA – 1 volné místo

Místo školení

Prostory najdete na adrese Nádražní 76, Praha 5.

Chci se přihlásit na kurz

© JUDr. Radka Medková | ochrana osobních údajů

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top
Knížka: Z praxe mediátorky

PDF knížka ZDARMA
Z praxe mediátorky: Spokojené vztahy snadno a bez námahy

Odesláním tohoto formuláře žádáte jako možný budoucí uchazeč o absolvování některého z kurzů mediace, o zaslání dalších informací o mediaci a o nabízených kurzech. E-mailovou adresu, kterou jste nám takto sdělili budeme zpracovávat v souladu s předpisy na ochranu osobních údajů.

Na základě Vašeho zájmu o účast na některém z námi pořádaných kurzů mediace, který jste projevili vyplněním formuláře a stažením elektronické publikace, Vám můžeme zasílat v mezích legitimního očekávání také další informace o našich akcích, a to na základě našeho oprávněného zájmu.

V tomto případě však máte právo kdykoliv proti takovému zasílání dalších informací vznést námitku (v zápatí každého e-mailového sdělení je možnost „odhlásit odběr“) a toto zasílání dalších informací bude ukončeno.