NYNÍ v prodeji nová kniha Praktická mediace » zjistěte více
Kurzy mediace od profesionální mediátorky
Najděte rychle odpovědi na své dotazy.
Není. Cena za kurz je pouze cenou za vámi vybraný kurz. Pokud chcete skládat zkoušku zapsaného mediátora, tzn. mít „možnost dostávat případy od soudu“, musíte se na zkoušku přihlásit přes Ministerstvo spravedlnosti a zaplatit na jimi určený účet.
Cena je 5 000 Kč za zkoušku. Pokud ji neuděláte, můžete ji za dalších 5 000 Kč opakovat. Pokud neuděláte zkoušku ani na druhý termín, třetí termín je opět zpoplatněn částkou 5 000 Kč. Když zkoušku uděláte (v jakémkoliv termínu), zaplatíte ještě 5 000 Kč za zápis do seznamu mediátorů.
Nevím úplně, o jaké zkoušce mluvíte. Délka zkoušky zapsaného mediátora je 2 hodiny – 1 hodinu předvádíte mediaci modelové kauzy a další hodina je na zpětnou vazbu vaši (sama sebe) i zkušební komise vám a na rozhodnutí komise o ne/úspěšném složení zkoušky.
Pokud přemýšlíte ještě o zkoušce z rodinné mediace, ta bude probíhat podobně, ale v jiném termínu. Musíte se na ni přihlásit zvlášť a zvlášť ji také zaplatit (cena je stejná jako u zkoušky na „obecného“ zapsaného mediátora).
Samozřejmě. Jednak můžete mediovat jako nezapsaný mediátor, a můžete mediovat všechny kauzy, s kterými klienti přijdou, a jednak zákon říká, že v případech, kdy to soud vyhodnotí jako přínosné, může nařídit setkání se zapsaným mediátorem – žádný právní předpis nestanoví pro soud povinnost v určitých případech vybrat pouze ze seznamu zapsaných rodinných mediátorů. Já v seznamu rodinných mediátorů zapsaná nejsem a rodinné kauzy mám – jak dobrovolné, tak od soudu.
Můžete, jen vás nepustí ke zkoušce zapsaného mediátora. Čtěte článek Akreditovaný vs. zapsaný mediátor.
Můžete, a to na živnostenský list jako konzultační služby. Nepustí vás ke zkoušce na zapsaného mediátora na MSp. Čtěte článek Akreditovaný vs. zapsaný mediátor.
Jste v této situaci? Rád bych pracoval u Probační a mediační služby a na jejich stránkách ve „volných pracovních místech“ nabízí několik pozic mediátora, ale vyžadují plné vysokoškolské vzdělání humanitního směru. Avšak na pozici „asistent mediátora“ jim stačí jen VOŠ. Dostal jsem ale informaci o tom, že lze vysokoškolské vzdělání humanitního směru nahradit praxí v oboru. Tak bych si rád tuto skutečnost někde ověřil.
Pak se zkuste zeptat na Probační a mediační službě, co od svých (budoucích) zaměstnanců požadují. Asi žádný soukromý mediátor vám nedá relevantní informace o tom, co požaduje jiný, státní, subjekt.
Všechny, které vám ukládá zákon č. 202/2012 Sb., o mediaci, a to zejména § 4 – § 12. Přečtěte si text zákona.
Záleží na tom, co konkrétně myslíte konkurencí. Poptávka po vašich službách bude podle mě záviset na tom, jak se jako jedinec – mediátor – dostanete do povědomí lidí. Mediace je v tomto jako jakékoli jiné podnikání.
Na webu, v okolí svého bydliště nebo pracoviště, na přednáškách nebo jiných akcích, které budete dělat. Dále v tištěných periodikách nebo pomocí letáků… Možná by vám s touto otázkou pomohl spíš specialista na marketing.
9denní výcvik je 72hodinový.
Ne, kurz mediace je pouze 9denní.
Vše najdete na tomto webu, konkrétně zde https://www.kurzymediace.cz/kurz/vycvik-mediace/. Termíny jsou stále nové a postupně se obsazují, takže si dostupnost vždy ověřte. Pokud se vám termín nehodí, podívejte se ještě sem https://www.institutpromediaci.cz/kurzy/mediace/.
Záleží na tom, za který. Ceny se různí podle typu kurzu. Všechny ceny najdete na webu, konkrétně zde https://www.kurzymediace.cz/kurz/.
Ano. Po kurzech dostanete certifikát o účasti (s výjimkou Tréninku mediace).
Nejsou. Žádný ze v současnosti nabízených kurzů akreditovaný není. Pokud byste se chtěli účastnit akreditovaného kurzu, přihlaste se na kurz Institutu pro mediaci a pracovní vztahy.
© JUDr. Radka Medková | všechna práva vyhrazena
ochrana osobních údajů | cookies |obchodní podmínky
Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby