NYNÍ v prodeji nová kniha Praktická mediace » zjistěte více

Kurzy mediace od profesionální mediátorky

POZOR: Přihlašujte se na ŽIVÝ ONLINE kurz Úvod do mediace » zjistěte více

Jak vybrat kurz mediace

Jak vybrat kurz mediace

Přemýšlíte o tom, že hlouběji proniknete do oblasti mediace? Láká vás změna profese? A vybíráte právě vhodný kurz mediace? Zjistěte, podle čeho se v tomto ohledu můžete řídit. 

Proč absolvovat kurz mediace

Mediace je dovednost, jejíž osvojení vyžaduje trénink. Proto je na místě vybrat si kurz mediace, který vás celou záležitostí prakticky provede a s jehož pomocí si znalosti procvičíte na modelových kauzách. Pamatujte na to, že čím více modelových kauz budete moct během kurzu zažít, tím více si budete jistí v momentě, kdy přijde na scénu reálná mediace.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Co má mediace společného s alternativní realitou

Kdo vás bude učit a jakou mají lektoři kvalifikaci

Při výběru kurzu mediace se zajímejte o to, jací lektoři vás budou učit. Výhodné může být, pokud se během kurzu setkáte hned s několika lektory. Díky tomu si budete moct vyzkoušet hned několik mediačních a lektorských stylů a z každého z nich si můžete něco odnést.

Při výběru mediačního kurzu pochopitelně velkou roli hraje i kvalifikace samotných lektorů. Informujte se o tom, co mají lektoři za sebou a zda informace o jejich zkušenostech odpovídají skutečnosti. Skvělým vodítkem mohou být ověřené zdroje a reference. 

Slibuje kurz individuální přístup?

Pod pojmem individuální přístup si každý člověk představuje něco trochu jiného. Pokud tuto skutečnost kurz slibuje, je na místě si zjistit, kolik přesně lidí se bude kurzu účastnit. Pokud je na velké množství účastníků k dispozici pouze jeden lektor, jen těžko bude mít dostatek prostoru k zodpovězení všech otázek. 

S tím souvisí i to, kolik lektorů se bude stabilně kurzu účastnit. Při tréninku modelových kauz je vhodné, aby byl u každé skupiny vždy přítomen jeden mediátor schopný poskytnout okamžitou zpětnou vazbu. V případě, že bude k dispozici pouze jeden lektor na několik skupin, nemůže se jim tolik věnovat.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Otázky a odpovědi: Vše, co potřebujete vědět o zkoušce zapsaného mediátora

Podpora po skončení kurzu

Některé kurzy skončí posledním dnem výuky. Některé vám naopak nabídnou přidanou hodnotu v podobě lektorské podpory i po skončení kurzu. Taková podpora může zahrnovat například konzultace, materiály pro samostudium nebo možnost účastnit se dalších setkání. 

Kontaktujte lektora předem

Pokud si chcete ujasnit, zda vám přístup lektora bude opravdu vyhovovat, můžete jej kontaktovat předem. Díky tomu získáte představu o jeho osobnosti a budete alespoň trochu vědět, co vás čeká. Praktické mohou být také reference účastníků kurzu. 

© JUDr. Radka Medková | všechna práva vyhrazena
ochrana osobních údajů | cookies |obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top