Kurzy mediace od profesionální mediátorky

Mediace

Je mediace zdlouhavý a neefektivní způsob řešení konfliktů?

Setkali jste se s názorem, že je mediace zbytečně zdlouhavý proces? Že všechno jen natahuje? Že se mediátor vůbec nezajímá o to, s čím klienti přicházejí a místo toho dává naprosto zbytečné otázky? Pravdou ovšem zůstává, že právě mediace skutečně může pomoct některé spory úplně vyřešit (nebo aspoň do značné míry). Přečtěte si, jak to chodí v praxi.

Může být váš advokát zároveň vaším mediátorem?

Profese mediátora je velmi často spojena s jinými obory – mediátoři bývají současně sociálními pracovníky, psychology, učiteli. Vzhledem ke stoupající oblibě mediace a vzrůstajícímu počtu soudně nařizovaných prvních setkání s mediátorem se mediátory začali stávat také advokáti. Jaké jsou výhody a nevýhody mediátora/advokáta v jedné osobě?

Řešení sporů metodou collaborative law vs. mediace

Možná vám při přečtení nadpisu tohoto článku bleskne hlavou myšlenka „Co je to proboha collaborative law? A jak to souvisí s mediací?“. Nejspíš nebude na škodu hned v úvodu prozradit, že s mediací, přesněji řečeno s mediačními technikami a jejich použitím pro řešení konfliktních situací, to souvisí víc než dost. 

Může mediátor vést mediaci i tehdy, když klienty zná?

Jednou ze základních zásad mediace je nestrannost mediátora. Svou nestrannost mediátoři často vysvětlují klientům tak, že „neznají ani jednoho z nich a nemají na ně žádné příbuzenské nebo ekonomické vazby“. Toto je sice jen jedna rovina tak komplexní problematiky, jakou je mediátorova nestrannost, ale právě té je věnován tento článek.

© JUDr. Radka Medková | všechna práva vyhrazena
ochrana osobních údajů | cookies |obchodní podmínky

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top